Kouzlo a krásy Portugalska

Zamilujte se do Portugalska, stejně jako já!

Portugalsko, ráj pro všechny, kteří hledají jedinečné zážitky, užijete si ho ať už patříte mezi gurmány, pěší turisty, golfisty nebo se rádi touláte starobylými uličkami. 
Portugalsko je malá, bezpečná země s velkým potenciálem a skrytým bohatstvím. Za 4 hodiny doletíte do země o něco větší než Česká republika, kde se střídají dech beroucí pláže a útesy s pohořími, pulsující města s odlehlými vesnicemi, skvostné paláce a hrady. 

Skvělá vína

Rozmanité druhy vína a přes dva tucty oblastí s chráněným označením původu se starají o báječný výběr skvostných vín, za skvělé ceny. Můžete zde pít vynikající vína a nejlépe každý večer jiné! Milovníci sladkých portugalských vín si přijdou na své a pustí se do ochutnávky portských vín Ruby, Tawny nebo Vintage.

Vyjímečná kuchyně

Portugalská kuchyně je známá pro nespočetnou nabídkou čerstvých ryb, plodů moře, grilovaných a domácích specialit. Nemusíte chodit do vybraných a drahých restaurací, ryby na jídelníčku mají všude. Krevety, langusty, mušle na tisíc způsobů, krab či skvělá krabí paštika, nebudete vědět co si objednat, s výběrem typické portugalské restaurace vám ráda poradím. Věřte, že nejlepší jsou ty, do kterých chodí místní. 

Pláže, útesy a příroda

Portugalsko je užasnou kombinací přírody, příkrých útesů a fantastických pláží, které vybízejí ke koupání nebo nekonečné procházce. Objevte malebné zálivy, drsné útesy, nekončící písečné pláže, horské svahy nebo chráněné přírodní parky.

Jistota slunečních paprsků 

Během celého roku převládá slunečné počasí, pro léto jsou typické slunečné a suché dny, zima je mírná, 20 stupňů v zimě není výjimkou. Ideální počasí pro návštěvu Portugalska je během celého roku. Přátelští, upřímní a klidní lidé, Portugalci neznají stres ani spěch, evidentní je to hlavně během oběda. 

Tradiční tržnice

Zásobte se čerstvým ovocem, zeleninou, místními sýry, čerstvými rybami a mořskými plody! Portugalci milují tradici tržnic a vy je budete milovat také, není nic lepšího než si vybrat ze skvělé nabídky místního čerstvého zboží. Ukážu Vám skvělý trh v Setubalu, na který se budete rádi vracet.

Sport

Nekonečné množství aktivit, které lákají k dlouhodobému pobytu v této nádherné zemi. Oddejte se golfu na skvělých golfových hřištích, propadněte windsurfingu a nechte se prohánět po vlnách. Jste vyznavači pěší turistiky, cyklistiky, jezdectví nebo běhu? V této báječné zemi můžete provozovat všechny sporty dle chuti.
©2019 Acenta s.r.o. | web by  
Stanovský consulting & marketing s.r.o.
instagramenvelopephone-handset