6 tipů na výlety v Portugalsku

8. 3. 2020

Připravila jsem pro vás 6 zajímavých tipů na nejlepší portugalské destinace. Nechte se inspirovat a vydejte se na cestu! Do Portugalska se nejezdí jen kvůli koupání a ležení na plážích, mnozí se zajímají o historii, kulturu a památky země.

  • Lisabon

Nejnavštěvovanějším městem je bezesporu metropole Lisabon, do Lisabonu se dostanete jednoduše letecky přímým letem z Prahy, Vídně nebo z Polska, za 4 hodiny jste tam. Dnešní Lisabon je pulzujícím kosmopolitním městem v jehož čtvrtích, uličkách a náměstích poznáte maurskou minulost i slavnou dobu námořní objevitelské éry. Neobyčejná atmosféra města vystavěného v kopcích, po kterých si to rachotí starodávné tramvaje, vás zaručeně dostane. Máte chuť na skvělé a silné espresso, skvělé jídlo nebo chcete nakupovat? Můžete všechno.

  • Porto

Druhé největší město Portugalska proslulo zejména výrobou světoznámého vína. Portské víno se dnes vyváží do celého světa. Prohlídku historického centra Porta tak můžete spojit s příjemnými ochutnávkami různých druhů vín.

  • Algarve

Velmi oblíbenou prázdninovou destinací a skvělým tipem pro vaši dovolenou v Portugalsku je slunný jih Algarve. Letenky si můžete zakoupit do Fara, které je hlavním městem regionu.

  • Cascais

Malé přímořské městečko, jehož velkou výhodou je jeho blízká poloha od Lisabonu. Z hlavního města se můžete do Cascais dopravit vlakem asi za 40 minut. Kolem Cascais se rozkládá několik krásných pláží.

  • Sintra

Sintra je portugalským pohádkovým městem. Jednodenní návštěvu si můžete udělat z Lisabonu, neboť Sintru naleznete ve stejném regionu.

  • Coimbra

Střední část Portugalska zdobí univerzitní město Coimbra. Nejstarší portugalská univerzita pochází až ze 13. století a řadí se k nejstarším univerzitám v Evropě.

Potřebujete poradit s výběrem nebo s ubytováním? Kontaktujte mne.

©2019 Acenta s.r.o. | web by  
Stanovský consulting & marketing s.r.o.
instagramenvelopephone-handset